Изборот на поза во сексот, верувале или не, ја зголемува можноста да зачнете дете според полот којшто го сакате, но граници за тоа нема. Генерално, постојат два вида хромозоми кои се одговорни за одредување на полот на детето.

Read more...

Проблемот кој што се јавува кај многу луѓе е што се поврзуваат премногу бргу, а притоа не ги забележуваат сигналите.

Read more...

Разменувате секси фотографии и пораки за тоа што ќе си правите еден на друг во текот на вечерта, а тоа дополнително ќе ја зголеми и возбудата, од самото исчекување...

Read more...

Овој тренд би можел да им се допадне на љубителките на јога

Read more...

Можеби русокосите на прв поглед изгледаат дека се најпривлечни, најсекси и „се трошат“ најмногу кога е во прашање сексот, но верувајте – црвенокосите ги шиат во секој поглед.

Read more...

На сметка на оваа поза вообичаено се прават шеги, се смета за застарена, досадна, премногу едноставна...

Read more...

sovet

Неколку дами ги советуваат претставниците на посилниот пол за тоа како да се справат најдобро во креветот.

Read more...

taktiki

Некој некогаш рекол: „При заведувањето, жените свират, а мажите играат на нивната музика.“

Read more...

vidovi

Колку  и да ви е интересно со вашиот партнер, мора да практикувате нови работи со цел врската да не ви стане досадна и монотона.

Read more...

„Скоро секој маж има по некое валкано филмче некаде во својата соба. Но, дали вие би сакале да му приредите некоја од неговите омилени сцени во реалноста?“

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?