Велат дека жените дури во 30-тата почнуваат навистина да уживаат во сексот, но по се изгледа дека тоа не е никаков биолошки феномен туку едноставно недоволното познавање на самите себеси и срамежливоста.

Read more...

Ако судиме според најновите трендови познатиот изглед на Барбика се уште е идеал на повеќето жени кога е во прашање изгледот!

Read more...


Според едно истражување кое беше спроведено неодамна утврдено е дека мажите преферираат гради со средна големина, но кога е женскиот задник во прашање тие се сложија - колку е поголем толку е поубав.

Read more...

Прочитајте го ова отворено писмо на една девојка кое е посветено на нејзиното момче во кое е лудо вљубена, но кој не ја заслужува...

Read more...

Испитаните жени сметаат дека таквите мажи не можат да бидат добри татковци бидејќи делуваат многу незрело.

Read more...

Постојат некои пози во сексот кои жените едноставно ги обожаваат и секогаш би ги практикувале, додека на мажите им се досадни.

Read more...

Конечно е пронајдена златната средина, а она што е најинтересно од сé е дека истото мислење, за бројот на сексуални партнери што го имаат и жените и мажите пред брак, го делат и двата пола.

Read more...

kondom1

Aко партнерот одбива да стави кондом пред сексуален однос, колку и да е шармантен, секси и неодолив, најдобриот ваш избор е да му одолеете да искушението и да ја одложите интимната игра, особено ако се работи за партнер со кого не сте заедно долго време.

Read more...

Постојат некои пози во сексот кои жените едноставно ги обожаваат и секогаш би ги практикувале, додека на мажите им се досадни.

Read more...

Неверојатно звучи, но три отсто мажи имаат изјавено дека не се заинтересирани за секс со своите партнерки, а дури 25 отсто од нив воопшто не се заинтересирани за секс со друга личност и радо мастурбираат.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Леонардо е модерен и комфорен хотел одалечен само 1 км од центарот на градот. ...
Хотел "АРКА" е модерен, луксузен и комфорен хотел.
Вкусете ги нашите специјалитети, напијте се чаша две и уживајте во ресторанот КАЈ ЕФТО. ...
Ова е мал пријатен хотел сместен во строгиот центар на градот, оддалечен 30 метри од Широк сокак. ...
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...