Мила (идна) ќерко. Ќе доживееш неуспеси. Тоа е неизбежно. Тоа е твојата судбина како човечко суштество.

Read more...

Го пишувам ова како излив на гнев и тага по неколкуте толку многу познати коментари што ги добив ова утро во текот на рутинскиот медицински преглед на мојата ќерка Луиз.

Read more...

Коледарски песни

Read more...

Не морате секогаш да купувате скапи средства за чистење на куќата и да поминете цел викенд  во рибање – прочитајте ги нашите совети и во исто време ќе заштедите пари и време, а домот ќе ви биде беспрекорно чист.

Read more...

Мачки, тие снаодливи, блесави, мрзливи и убави сусштества... Многу од нас се луди по нив, а добар дел пак имаат цврст заштитен став според кој не сакаат да им се приближи мачка на радиус од 1 km. Сепак, фактов за кој станува збор е уште еден аргумент во полза на мачките, а богами и наша...

Read more...

zeneenjeШто е она кое што некого го прави материјал за брак? Како изгледа? Како се однесува?

Read more...

Секако дека децата се слатки, сите ги сакаме и ни доаѓа да полетаме од задоволство кога ги гушкаме.

Read more...

tanjiriЧиниите на ѕидовите можат да бидат неверојатно добар декор...

Read more...

kese_od_cajЗа лековитоста на фините напивки, припремени од чудотворните листови сме добро запознаени сите, но интересно е што искористените кесички од чај можат одлично да послужат во неочекувани ситуации во домаќинството.

Read more...

Воздухот во нашите домови, во канцелариите и на другите места, каде што го минуваме поголемиот дел од денот, може да биде и до 5 пати повеќе загаден отколку оној на отворено.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторан и пансион Кутмичевица
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.
Лоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува. ...
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...