Многумина од вас веќе слушнале или прочитале рецепти за природни средства за чистење на домот, а верувам дека и многумина постојано ги користат и на тој начин се заштитуваат себе си и своето семејство од штетните состојки на комерцијалните средства за чистење, а воедно и штедат пари.

Read more...

Новата кампања на Зара за есен/зима 2015-16 ни донесе три различни и потполно елегантни стилови со кои можете да го освежите вашиот дом.

Read more...

patcio1

Сакате да уживате со шолја кафе во дворот или градината, ама ви досадуваат комарци, муви, инсекти? Еве што треба да направите

Read more...

Линија мебел на студиото Rosi & Rufus

Read more...

decaslusaat

Една од основните вештини што треба да ја совлада секој родител е како да зборува со своите деца. Од начинот на кој зборувате со вашите деца тие учат како да зборуваат со другите. 

Read more...

„Досада“ значи дека никој, и што е поважно, никакви направи не го стимулираат вашиот ум, и дека слободно можете сами да си осмислите некаква забава или пак да седите замислено во тишина.

Read more...

Според филозофијата на Фенг шуи, кујната е втората најважна просторија во домот, веднаш по спалната!

Read more...

Зголемена температура и проблеми со варењето, проследени со пролив и повраќање се најчестите тегоби (особено кај децата) преку лето.

Read more...

>

Детето е најголемо чудо, најголемиот дар што можете да го добиете и затоа чувајте го внимателно.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторан и пансион Кутмичевица
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.
Лоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува. ...
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...