На децата не им требаат многу работи иако ние така мислиме. Всушност, им требаат само неколку работи – нашето време и нашата поддршка за да се чувствуваат безбедно и сакано, а тоа е мала цена што треба да ја платиме.

Read more...

Дознајте пет многу интересни и корисни начини за користење на паста за заби кои ќе ви го олеснат животот.

Read more...

Ако сакате да ја подобрите вашата финансиска состојба обидете се во вашиот дом да ги направите овие промени кои се засноваат на фенг шуи, старото кинеско учење кое вели дека распоредот на предметите во просторот може да влијае на сите аспекти на животот.

Read more...

Во комуникацијата со вашите деца некои зборови и реченици имаат поголема вредност од другите бидејќи делуваат позитивно и ја поттикнуваат социјалната интелигенција на вашите деца. Обидете се да ги внесете во вашиот речник и што почесто да ги повторувте.

Read more...

alfolijakocka

Сметките за греење може да бидат застрашувачки. Но, постојат начини да се намалат трошоците без прибегнување кон носење јакни во затворен простор. Еве 6 лесни трикови кои ќе ви помогнат да го задржите вашиот дом пријатно затоплен по прифатлива цена.

Read more...

Кујната е срцето на секој дом особено затоа што во неа се поминува доста време, па доколку не сте задоволни како е средена, можете да направите неколку измени  и за малку пари да ја средите.

Read more...

Скоро на сите комерцијалните средства за чистење стојат предупредувања да се чуваат подалеку од деца и да се избегнува допир со кожата.

Read more...

Дали сте размислувале да ја исчистите машината за перење алишта? Мислите дека нема потреба? Прочитајте го овој текст, па размислете повторно!

Read more...

Бившата манекенка Синди Крафорд докажа дека има дарба и за биснис продавајќи го луксузниот дом во Малибу за двојно повисока цена од она кој што ја плати за неа.

Read more...

Пред да почнете да го чистете овошјето и зеленчукот најпрво потребно е да ја исчистете работната површина и приборот за чистење, како и добро да ги измиете рацете со сапун и топла вода.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторан и пансион Кутмичевица
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.
Лоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува. ...
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...