otrovnicvekinjakocka

Собните растенија се одлични за отстранување на токсините од воздухот и додавање на декоративен вкус во вашиот дом, но доколку имате деца и/или домашни миленичиња, бидете претпазливи во изборот на растенијата. Нарцисот, перуниката, хортензијата, азалеата и момината солза цветаат и сите тие претставуваат ризик и за децата и животните кои можат случајно да ги внесат.

Read more...

bezbedendomkocka

Со сите забави, настани и патувања со кои ќе се почестите за претстојните празници, најверојатно ќе поминете помалку време дома од вообичаеното. 

Read more...

Со нетрпение очекувате да дознаете дали сте бремени. Сепак, тестовите за бременост за домашна употреба покажуваат точен резултат во петтата недела, и тоа кога се користат правилно.

Read more...


Како и секоја жена никогаш немате доволно место во вашиот плакар? А дали знаете дека само со една ситница можете да го промените тоа?!

Read more...

Некои жени знаат дека се бремени уште пред да го видат позитивниот тест.

Read more...

Дали навистина некои секс позиции се подобри од другите ако се обидувате да зачнете?

Read more...

3sovetibox1

Користете ги овие 3 фенг шуи совети за привлекување богатство и изобилство

Read more...

fengshuibox

Ако сте во брак или тукушто планирате да стапите во брак, што подразбира дека посакувате и очекувате добра среќа во заедничкиот живот, следниве 5 фенг шуи едноставни совети водат кон среќен брачен живот во вашите домови

Read more...

Кога детето ќе го врзете со сигурносен ремен во автомобилот, тоа го правите за да го заштитите доколку дојде до непредвидени околности, односно до изненадено кочење или судир.

Read more...

„Кога вашите деца се мали должни сте да им помогнете да сфатат што е добро. Тоа и е најдлабоката смисла на животот.”

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторан и пансион Кутмичевица
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Хотел Филип се наоѓа во Охрид, на околу 5 km од Античкиот театар.
Лоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува. ...
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...