Првите месеци на бременоста се од суштествено значење за растот и развојот на вашето бебе. 

Read more...

otrovnicvekinjakocka

Собните растенија се одлични за отстранување на токсините од воздухот и додавање на декоративен вкус во вашиот дом, но доколку имате деца и/или домашни миленичиња, бидете претпазливи во изборот на растенијата. Нарцисот, перуниката, хортензијата, азалеата и момината солза цветаат и сите тие претставуваат ризик и за децата и животните кои можат случајно да ги внесат.

Read more...

bezbedendomkocka

Со сите забави, настани и патувања со кои ќе се почестите за претстојните празници, најверојатно ќе поминете помалку време дома од вообичаеното. 

Read more...

Со нетрпение очекувате да дознаете дали сте бремени. Сепак, тестовите за бременост за домашна употреба покажуваат точен резултат во петтата недела, и тоа кога се користат правилно.

Read more...


Како и секоја жена никогаш немате доволно место во вашиот плакар? А дали знаете дека само со една ситница можете да го промените тоа?!

Read more...

Некои жени знаат дека се бремени уште пред да го видат позитивниот тест.

Read more...

Дали навистина некои секс позиции се подобри од другите ако се обидувате да зачнете?

Read more...

3sovetibox1

Користете ги овие 3 фенг шуи совети за привлекување богатство и изобилство

Read more...

fengshuibox

Ако сте во брак или тукушто планирате да стапите во брак, што подразбира дека посакувате и очекувате добра среќа во заедничкиот живот, следниве 5 фенг шуи едноставни совети водат кон среќен брачен живот во вашите домови

Read more...

Кога детето ќе го врзете со сигурносен ремен во автомобилот, тоа го правите за да го заштитите доколку дојде до непредвидени околности, односно до изненадено кочење или судир.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. ...
Понудата на хотелот вклучува соби со клима, ТВ, безжичен интернет, 24 часовна рецепција велнес центар и ресторан. ...
Хотел-вила со три ѕвезди сместен во мирна и тивка околина, на само 5 минути пешачење од цен­тарот на градот. ...