deca

Децата преку играта учат како да го истражуваат светот, како да прифатат ризик, како да пробаат нови работи, а најважно е што се запознаваат себеси.

Read more...

Шведскиот научник и фотограф Ленарт Нилсон (92) цели 12 години работеше на овој проект кој прикажува верно создавање на нов живот.

Read more...

Еми Валер (26) се фотографираше со нејзината ќерка Алис која има само 12 недели и тоа додека гола ја дои во када со што предизвика неверојатни реакции на социјалните мрежи.

Read more...

dete

Повеќето родители се уморни од приказната дека технологијата им штети на нивните деца.

Read more...

„Јас сум мрзлива мајка. Покрај тоа сум себична и невнимателна. Сакате да знаете зошто?

Read more...

Сите во неа ставаме крпи, фолии, кеси и слични работи, а произведувачите на шпорети ги прават за нешто сосем друго.

Read more...

Сите жени ќе се сложат дека одржувањето на домот е прилично тешка работа (која никогаш нема крај), а тука посебно би ги истакнале најопасните зони – кујната и бањата (покрај детската соба, секако).

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?