За куќата да ви мириса убаво, не морате секогаш да користите вештачки освежувачи.

1 dom

За куќата да ви мириса убаво, не морате секогаш да користите вештачки освежувачи. Некои од овие природни билки ќе ви дадат свеж и пријатен мирис кој вашето семејство ќе го обожава.

Сода бикарбона

Содата бикарбона е класичен апсорбер на непријатни мириси. Ставете малку во еден сад на местото каде што имате проблеми со непријатни мириси, а исто така можете да ја нанесете и на тепихот, ако имате проблеми и со него. Оставете ја одредено време, па дури и преку ноќта, пред да ја исчистите. Таа не остава некој пријатен мирис, но ги елиминира непријатните.

1 dom

Рузмарин

Разни билки може да ви помогнат просторијата да мириса убаво. Една гранка рузмарин или лаванда ќе ви бидат од голема корист, особено ако можете да ги соберете свежи. Ако не, и исушените мирисаат добро.

Цимет

Многу луѓе го сакаат мирисот на цимет, затоа што тој ги опушта. Освен цимет, ист ефект можете да постигнете и со помош на ванила, портокал, нане, каранфилче или морско оревче.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?