FaceBook  Twitter  

Блогерите ни се најдобра инспирација и кога станува збор за уредување на домот за време на новогодишните и божиќните празници.

Последните неколку години во мода е враќањето кон традицијата и природата. Стари дрвени украси кои можеме да ги најдете на нашите тавани, направени од хартија или потполно природни како на пример украси со ореви, потоа гранки, листови од еукалиптус, борови гранки... Гранките се ставаат во вазна и стануваат интересен зимски аранжман, имела се става над вратата или прозорите, од листовите на еукалиптус се плетат венци...

Поприлично голема улога тука одиграа скандинавските брендови, а тоа можете да го забележите и од новата линија на шпанскиот бренд Zara Home. Минималистичката естетика од северните земји многу добро се вклопува во секој простор, а најубавите идеи што ги најдовме по блоговите погледнете ги во продолжение.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ексклузивен ресторан и винотека, единствени по својот изглед и понуда. ...
Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Хотелот Водно е модерен, комфорен хотел со прекрасен поглед на градот и неповторливо чувство на задоволство. ...
Добрата храна и доброто вино, одат со Добро друштво, пријатен амбиент и "Лира". ...
Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. ...