FaceBook  Twitter  

Помогнете си себе си и искористете го најлесниот начин да ги одбиете луѓето кои никому не се потребни во животот

Кристалотерапијата е одамна позната како многу ефикасен метод во борбата против психичкиот вампиризмот. Еве неколку од нив кои во пракса се покажале исклучитено ефективни:

Црн турмалин

Заштитник на сите лоши влијанија и зрачења, црниот турмалин e познат како кристал кој негативната енергија ја претвора во позитивна. Во случај да има зашилен врв, тој треба да биде насочен кон земјата или нанадвор.

Освен на ѓердан, носете го на бразлетна, приврзок или во џеб на левата страна од телото, а може да го држите и под перница. Чистете го два пати месечно, така што ќе го оставите накратко под млаз млака вода. Потоа наполнете го со неколку часа изложеност на сонце.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. ...
Понудата на хотелот вклучува соби со клима, ТВ, безжичен интернет, 24 часовна рецепција велнес центар и ресторан. ...
Хотел-вила со три ѕвезди сместен во мирна и тивка околина, на само 5 минути пешачење од цен­тарот на градот. ...