FaceBook  Twitter  

Помогнете си себе си и искористете го најлесниот начин да ги одбиете луѓето кои никому не се потребни во животот

Кристалотерапијата е одамна позната како многу ефикасен метод во борбата против психичкиот вампиризмот. Еве неколку од нив кои во пракса се покажале исклучитено ефективни:

Црн турмалин

Заштитник на сите лоши влијанија и зрачења, црниот турмалин e познат како кристал кој негативната енергија ја претвора во позитивна. Во случај да има зашилен врв, тој треба да биде насочен кон земјата или нанадвор.

Освен на ѓердан, носете го на бразлетна, приврзок или во џеб на левата страна од телото, а може да го држите и под перница. Чистете го два пати месечно, така што ќе го оставите накратко под млаз млака вода. Потоа наполнете го со неколку часа изложеност на сонце.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Инекс Горица е туристички хотелски комплекс кој се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро. ...
Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.
Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...
Идеално место за разговор, откритие, потрага по нови идеи, релаксација и одмор со потполна слобода и приватност. ...
Хотел "Флеманго" е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири везди. ...