boza

Бозата е стар традиционален пијалок кој со текот на времето скоро и да е заборавен. Овој рецепт потекнува од еден стар белградски мајстор, сопственик на слаткарница, и се смета за оригинален. 

Read more...

salata

Според оригиналниот рецепт португалската салата се прави со туна. Ова е една варијанта со пилешко која во никој случај нема да ве остави рамнодушни и која пак и пак со задоволство ќе ја подготвувате и консумирате.

Read more...

А сега време е за нешто здраво и вкусно во кое што ќе уживаме сите!

Read more...

Ако сте во потрага по вкусен шејк, кој нема да ви пркоси на добрата линија, тогаш овој банана шејк е вистинското решение за вас.

Read more...

Оваа торта е идеална за вљубениците во сирова храна, но и за оние кои немаат многу време, а сакаат на брзина да подготват нешто благо, вкусно и здраво.

Read more...

Малкумина можат да им одолеат на вкусните топли крофнички, а добрата работа е што нивната подготовка воопшто не е комплицирана.

Read more...

Пролетта е сезона на јагоди, но понекогаш е навистина тешко да најдете сочни, мирисни и црвени плодови кои би можеле да ги јадете без никакви додатоци.

Read more...

Сакате да направите вкусен десерт кој нема да ви одземе многу време и со кој пријатно ќе ги изненадите пријателите или семејството?

Read more...

Ова е идеален рецепт за сите што сакаат пирошки, но немаат многу време за чекање на тестото.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?