Мммм.. време е за слатко задоволство!

Read more...

Од слабеење по породување, преку прочистување на организмот до едноставно уживање во прекрасниот пијалок и внесување на витамините и минералите кои ви се потребни да бидете здрави и витки...

Read more...

Овие мафини се извонредно вкусни и здрави и можат да се најдат на вашето мени дури и ако сте на диета. Секако, со нив ќе ги израдувате домашните или гостите во секое време.

Read more...


Aвокадото е многу здраво, но за жал многу луѓе го избегнуваат бидејќи едноставно не знаат во какви комбинации да го консумираат.

Read more...

Сланутокот е богат со витамини и минерали, железо и калциум, има диуретички својства и ја подобрува работата на слезинката. Можете да го најдете во секоја продавница за здрава и храна.

Read more...

Наместо да ги купувате енергетските плочки кои можат да бидат скапи, а притоа и да содржат нездрави состојки кои можат да ви ја нарушат здравата диета, можете да си ги направите сами и секогаш кога ќе посакате да си имате при рака!

Read more...

Семето од чиа претставува одличен извор на протеини, омега 3 масни киселини и антиоксиданси, а исто така е богато и со витамин Ц и влакна.

Read more...

Зелениот чај го стимулира нервниот систем и го забрзува согорувањето на маснотиите и на тој начин помага да ја истенчите половината и да го изгубите вишокот килограми.

Read more...

Ова е лесен и брз рецепт кој нема да ви одземе многу време, а ќе добиете одличен, здрав и вкусен десерт, кој нема да и наштети на вашата линија. 

Read more...

Внимавате на исхраната, а сакате да се почестите со вкусно парче пица? Еве го решението за вас – оваа вкусна пица од тортиља има само 270 калории и можете да си ја дозволите дури и да сте на диета ...

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?