loading...

Со овој рецепт можете да внесете промени во вашето мени, а доколку вежбате, ваквиот оброк е идеален за пред напорен тренинг, бидејќи ќе ви обезбеди доволно сила и за најиздржливите вежби.

Read more...

Торта направена од бела кора во комбинација со бисквити и чоколадни бананки со кои ќе ги воодушевите најблиските.

Read more...

Мммм.. време е за слатко задоволство!

Read more...

Од слабеење по породување, преку прочистување на организмот до едноставно уживање во прекрасниот пијалок и внесување на витамините и минералите кои ви се потребни да бидете здрави и витки...

Read more...

Овие мафини се извонредно вкусни и здрави и можат да се најдат на вашето мени дури и ако сте на диета. Секако, со нив ќе ги израдувате домашните или гостите во секое време.

Read more...


Aвокадото е многу здраво, но за жал многу луѓе го избегнуваат бидејќи едноставно не знаат во какви комбинации да го консумираат.

Read more...

Сланутокот е богат со витамини и минерали, железо и калциум, има диуретички својства и ја подобрува работата на слезинката. Можете да го најдете во секоја продавница за здрава и храна.

Read more...

Наместо да ги купувате енергетските плочки кои можат да бидат скапи, а притоа и да содржат нездрави состојки кои можат да ви ја нарушат здравата диета, можете да си ги направите сами и секогаш кога ќе посакате да си имате при рака!

Read more...

Семето од чиа претставува одличен извор на протеини, омега 3 масни киселини и антиоксиданси, а исто така е богато и со витамин Ц и влакна.

Read more...

Зелениот чај го стимулира нервниот систем и го забрзува согорувањето на маснотиите и на тој начин помага да ја истенчите половината и да го изгубите вишокот килограми.

Read more...

barate

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

loading...

 

ПОПУЛАРНО