Кој вели дела мајонезот не е вкусен, тој сигурно не пробал ниту една од овие три алтернативи на обичниот мајонез. Пробајте, ќе ви се допадне!

Read more...

Цвеклото е зеленчук со многу нутритивни својства, влакна, антиоксиданти и супстанци кои поддржуваат здравјето на црниот дроб, а позната е и по тоа што го подобрува процесот на детоксикација.

Read more...

Еве како монасите на Света гора прават посна чорбичка од моркови и компири и со која можете да се почестите доколку постите.

Read more...

Овие плочки имаат извонреден вкус и можат да ви послужат како одлична ужинка во кој било дел од денот кога ќе ви се пријаде нешто благо.

Read more...

Со овој рецепт можете да внесете промени во вашето мени, а доколку вежбате, ваквиот оброк е идеален за пред напорен тренинг, бидејќи ќе ви обезбеди доволно сила и за најиздржливите вежби.

Read more...

Торта направена од бела кора во комбинација со бисквити и чоколадни бананки со кои ќе ги воодушевите најблиските.

Read more...

Мммм.. време е за слатко задоволство!

Read more...

Од слабеење по породување, преку прочистување на организмот до едноставно уживање во прекрасниот пијалок и внесување на витамините и минералите кои ви се потребни да бидете здрави и витки...

Read more...

Овие мафини се извонредно вкусни и здрави и можат да се најдат на вашето мени дури и ако сте на диета. Секако, со нив ќе ги израдувате домашните или гостите во секое време.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Хотелот Манастир е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот. ...
Се наоѓаме во резиденцијалниот дел на Скопје
Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
BEST WESTERN Hotel Bellevue – Вашиот избор за свадба од соништата