Колку пати ви се има случено да сакате да направите некое пециво или десерт, но немате прашок за пециво? Но, не откажувајте се од намерата. Еве еден трик со кој можете да се послужете во такви ситуации.

Read more...

Ова е одлична рецепта за сите што немаат многу време за подготовка на десерти, а од друга страна со задоволство би каснале нешто благичко.

Read more...

Погледнете го овој рецепт за лудо тесто, односно тесто кое можете да го користите неколку дена.

Read more...

Може да се сервира како прилог, но печениот компир е доволно вкусен што може да се послужи и како главно јадење.

Read more...

Бозата е стар традиционален пијалок кој со текот на времето скоро и да е заборавен.

Read more...

Зборот торта сите го поврзуваме со чоколадо, благ крем, кори полни со ореви или бадеми, бел шлаг и т.н.

Read more...

Единственото нешто што може да биде повкусно од палачинките е.. па секако, бела торта од палачинки!

Read more...

Грејаната ракија или вино со додатоци на цимет, каранфилче и сл. се типични пијалоци кои не загреваат и расположуваат зимно време.

Read more...

Ова слатко задоволство ќе ви го разубави денот без разлика дали ќе одлучите да го јадете наутро како појадок, или во текот на денот како десерт или ужина.

Read more...

Секој залак од ова меко и вкусно тесто ќе ви го врати сеќавањето на вашето детство.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...
Инекс Горица е туристички хотелски комплекс кој се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро. ...
Пица ресторан во центарот на Битола.
Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...
Се наоѓаме во резиденцијалниот дел на Скопје