matte

Печено свинско каре во рерна на ваков начин можете да го послужете топло, но ќе биде извонреден и како ладно печење. Тогаш со него ќе можете да послужите поразлични додатоци за прилогот.

Read more...

За сите љубители на тиквички!

Read more...

Откако ќе го исчистиме оризот, го миеме и вариме во солена вода. Зготвениот ориз го миеме уште еднаш со ладна вода и потоа го цедиме.

Read more...

Kраставицата треба убаво да се измие, па да се исече на ситни коцки и да се измеша со кисело млеко или павлака.

Read more...

Сварените јајца ги лупиме и сечеме на кругови. Краставиците треба убаво да се измијат, па во зависност од тврдоста на кората ги сечеме излупени или неизлупени.

Read more...

Најпрво треба краставиците добро да се измијат, а доколку се млади не мора да им ја отстрануваме кората и неизлупени ги сецкаме на тенки кругови.

Read more...

Добро ја миеме салатата со студена вода и ја сечеме на резанки. Во сад го ставаме киселото млеко и му додаваме шеќер, масло, сол и потоа малку ги мешаме.

Read more...

Најпрво го печеме модриот патлиџан, а потоа го лупиме и што поситно го сецкаме или пак силно го изгмечиме со толчник.

Read more...

Сол, црн пипер, масло, сок од лимон. Го миеме и чистиме морковот и целерот и потоа ги рендаме.

Read more...

Погледнете ги овие преубави торти и доколку веќе сте во подготовка за вашата најголема веселба, тогаш download-ирајте некоја од нив, ставете ја на вашиот стик и правец кај оној што ќе ви ја прави тортата.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com