Десерт кој не дебелее? Звучи по малку утописки нели? Но, постои идеален десерт за оние кои се обидуваат да ослабат и од својата прехрана да го исфрлат благото.

Read more...

Веројатно сте пробале различни пудинзи, но дали некогаш сте пробале здрава верзија на пудинг од овесен пијалак и ориз?

Read more...

Морковот е вкусен додаток на, речиси, секоја маса, а во комбинација со кокос може да пробате смути коешто е здраво и вкусно освежување!

Read more...

Без шеќер и брашно, овие мафини се вистинска работа за сите што сакаат благо!

Read more...

Мед, туна, сирење и мисирка можат да се јадат барем три часа пред спиење!

Read more...

Во нашите продавници многу тешко можеме да пронајдеме авокадо коe би мижеле веднаш да го консумираме.

Read more...

Кимберли Снајдер е позната нутриционистка од Холивуд која објави рецепт за пијалак кој го пијат Дру Баримур и Дита Вон Тиз.

Read more...

Познатата „пријателка“ и актерка Џенифер Анистон го сподели со своите обожаватели и пријатели нејзиниот рецепт за смути без кое не може да го започне денот.

Read more...

Нахранете се со здрави состојки и започнете го денот полни со енергија. Направете вкусни мусли кои ќе ви ја дадат потребната енергија, а ќе појадувате здраво.

Read more...

Ве изненадија пријателите со ненајавена посета? Без грижа, постои нешто што можете да го направите за само 5 минути, а вкусно е како вистински специјалитет.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Хотелот Манастир е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот. ...
Се наоѓаме во резиденцијалниот дел на Скопје
Нашата мисија е креирање на совршен ден за оние најпребирливите.
BEST WESTERN Hotel Bellevue – Вашиот избор за свадба од соништата