Направете ги познатите рафаело топчиња но на солен начин.

rafelo
Состојки:
300 гр сирење
100 мл Пекабела павлака
100 гр кикирики
150 гр Пекабеско шунка
100 гр кашкавал
1 ќеса пармезан


Подготовка:
Се става сирењето во длабока чинија, па шунката и кикиритките, се ситно сецкано.
Се ренда кашкавалот, па се става павлаката и другите состојки и се се мепа.
Се остава во фрижидер, па се прават топчиња.
Секоја се валка во пармезан.

 


Booking.com