Направете нешто поинакво во кујната, супер десерт со хопла и ресана.

bombici
СОСТОЈКИ:

400 гр хопла
100 гр шеќер
500 гр ресани
200 гр кокос
100 гр ореви

ПОДГОТОВКА:

Хоплата се мати со шеќерот, се додаваат сите состојки ситно сецкани и кокосот.
Се прават топчиња и се валкаат во кокос.

 


Booking.com