Напаравете си домашни фурнаринки за 1 минута.

furnarini1

Состојки:

готово тесто за пица
маргарин или масло за готвење
сол
оригано
други зачини по вкус


Начин на подготовка:

Готовото тесто за пица оставете го да се одмрзне. Пред да го купите проверете дали е посно според составот.
Исечете го на линии.
Потоа премачкајте го од двете страни со маргарин или масло за готвење.
Одозгора наросете ги зачините.
Ставете го во сад за печење и печете по вкус во загреана рерна.

 


Booking.com