Израдувајте ги најблиските со овој вкусен десер.

torta1

Состојки:

25 чоколадни банани
1 пакување бисквити
200 мл слатка павлака
200 мл кисела павлака
200 гр шеќер во прав
шлаг крем


Начин на подготовка:

Со миксер разматете ги киселата и слатката павлака и шеќерот во прав. Во смесата потоа додајте издробени бисквити и издробени чоко банани, па измешајте. Смесата ставете ја во калап и обликувајте ја. Украсете со шлаг. Пред сервирање изладете во фрижидер.
Уживајте!

 


Booking.com