Лимонот е вистинско злато од природата, па освен што е најголем извор на витамин Ц, тој е и совршен за детоксикација на организмот.

 energetski

Лимонот е вистинско злато од природата, па освен што е најголем извор на витамин Ц, тој е и совршен за детоксикација на организмот. Па погледнете ја оваа комбинација на лимон и чиа семки која уште се нарекува и енергетска бомба, затоа што уште при првата испиена чаша ќе почувствувате бран на енергија и сила, додека токсините постепено ќе исчезнуваат од организмот.

 

Потребни состојки:

 

- 1 чаша вода
- 1 исцеден лимон
- 5 милилитри јаворов сируп (може и друга здрава замена за шеќер)
- 5 грама чиа семки

energetski

Измешајте ги сите состојки и оставете ги да стојат во чаша околу 10 минути. Потоа слободно уживајте со овој енергетски пијалак.

 


Booking.com