Подгответе си витаминска салата која го чисти организмот и ги намалува масните наслаги

salata 1

За подготовка на оваа салата ќе ви биде потребно: зелка, цвекло, морков, зелје, сок од лимон и масло.

Подготовка:

Изрендајте зелка, цвекло и морков во сооднос 3:1:1.

Додадете зачински билки по ваш вкус (магданос, целер и сл). Додадете малки сок од лимон. По желба за попикантен вкус можете да додадете и истолчено чешне лук.Зачинете со помала количина растително масло. Нема потреба да ја посолите салатата, ако неможете да се откажете од солениот вкус користете соја сос.

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?