Подгответе си витаминска салата која го чисти организмот и ги намалува масните наслаги

salata 1

За подготовка на оваа салата ќе ви биде потребно: зелка, цвекло, морков, зелје, сок од лимон и масло.

Подготовка:

Изрендајте зелка, цвекло и морков во сооднос 3:1:1.

Додадете зачински билки по ваш вкус (магданос, целер и сл). Додадете малки сок од лимон. По желба за попикантен вкус можете да додадете и истолчено чешне лук.Зачинете со помала количина растително масло. Нема потреба да ја посолите салатата, ако неможете да се откажете од солениот вкус користете соја сос.

 


Booking.com