FaceBook  Twitter  

Со ова јадење послужете кисело млеко или јогурт

Ви го претставуваме рецептот кој го збудали интернетот – преку 50 милиони луѓе го гледаа досега, а 500 илјади ги имаат шернато на Фејсбук. Се што ви е потребно за овој рецепт е меко варени јајца, неколку листови шунка, печеница или вашиот омилен сувомесен производ, леб и кашкавал. Најпрво ги варете јајцата 5 минути, но на врвот направете мало дупче за да добиете вистинска текстура. Исечете го кашкавалот на парчиња, а со парчињата леб исечете ги рабовите така да остане само средината во облик на коцка.

Потоа лебот растргнете го со сукало, ставете лист-две шунка, во зависност од големината, парче кашкавал, завиткајте и попржете малку на масло додека ленот не добие убава златна боја. Откако јајцата ќе се сварат ставете ги во сад со мраз на 30 секунди, па тргнете половина од лушпите и балкета, така што ќе ја откриете жолчката која се уште е во течна состојба и ќе добиете совршен прилог за вашите печени стапчиња.

Послужете со кисело млеко или јогурт и ќе добиете полн погодок.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот “Континентал” е најголемиот хотел во Скопје, познат по своето долгогодишно искуство и традиција . ...
Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...
Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро. ...
Само 6 км од Маврово ски-центарот овој хотел е сместен во националниот парк, со поглед на Мавровско Езеро. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",