FaceBook  Twitter  

Атрактивната актерка Хали Бери неодамна откри во што се крие тајната за нејзиниот совршен изглед. Таа сподели рецепт за совршен диетален појадок кој им го препорачуваме на сите, особено на оние што сакаат да ослабат.

Состојки

200 мл кефир или полномасен јогурт
1 лажичка мелено ленено семе
1 лажичка ржани зрнца
1 лажичка мелени ореви/бадеми/лешници
1 лажичка цимет
4 суви сливи
5 брусници или суво грозје

Подготовка

Поедноставна не може да биде. Исечете се, измешајте и остафете од вечерта да ви стои во фрижидерот. Наутро, ако сакате подобар ефект, измешајте неколку капки лимон со топла вода и испијте пред да ја изедете мешавината.

 

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот “Континентал” е најголемиот хотел во Скопје, познат по своето долгогодишно искуство и традиција . ...
Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...
Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро. ...
Само 6 км од Маврово ски-центарот овој хотел е сместен во националниот парк, со поглед на Мавровско Езеро. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",