Атрактивната актерка Хали Бери неодамна откри во што се крие тајната за нејзиниот совршен изглед. Таа сподели рецепт за совршен диетален појадок кој им го препорачуваме на сите, особено на оние што сакаат да ослабат.

Состојки

200 мл кефир или полномасен јогурт
1 лажичка мелено ленено семе
1 лажичка ржани зрнца
1 лажичка мелени ореви/бадеми/лешници
1 лажичка цимет
4 суви сливи
5 брусници или суво грозје

Подготовка

Поедноставна не може да биде. Исечете се, измешајте и остафете од вечерта да ви стои во фрижидерот. Наутро, ако сакате подобар ефект, измешајте неколку капки лимон со топла вода и испијте пред да ја изедете мешавината.

 

 


Booking.com