FaceBook  Twitter  

Време е за зелено смути ...

Ако наутро брзате на работа, не сакате да готвите и чeсто го прескокнувате појадокот, овој здрав пијалак од краставица и авокадо е одличен избор за спречување на чувството на глад. И тоа не се се! Со него многу брзо ќе ја поправите вашата енергија, но и ќе го намалите внесувањето на калориите. Вакво смути слободно внесете го во вашето мени ако сакате да изгубите килограми, а во продолжение погледнете го рецептот како да го направите истото.

Состојки за две порции

½ краставица, ½ главица зелена салата, 1 авокадо, 250 мл вода

Подготовка

Измијте ја краставицата и салатата, а авокадото излупете го и отстранете ја коската. Сите состојки ставете ги заедно во блендер и миксајте повеќе од една минута на најсилното ниво додека не добиете глатка смеса.

По порција – 50 kcal

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот “Континентал” е најголемиот хотел во Скопје, познат по своето долгогодишно искуство и традиција . ...
Хотелот "ОАЗА" е лоциран во самото градско подрачје на градот Штип. ...
Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро. ...
Само 6 км од Маврово ски-центарот овој хотел е сместен во националниот парк, со поглед на Мавровско Езеро. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",