Садовите за вриење на водата се составен дел на повеќето домаќинства. Сигурно барем еднаш ви се случило да ја зовриете водата, па да заборавите дали сте го направиле тоа, па повторно ја вриете...

Read more...

Турскиот актер Бурак Озчивит познат по улогата на Бали бег во интервју за српскиот неделник Story зборуваше отворено за неговата врска со Фахрије Евџен.

Read more...

Светлана Цеца Ражнатовиќ откри дека не и е тешко да ја одржува својата линија бидејќи не е склона кон гоење. Таа води сметка за својата исхрана, но една намирница е „must-have“ во нејзиното мени, пишува српскиот Курир.

Read more...

Како и секоја жена на себе пронаоѓам маани. Понекогаш ми пречи стомакот, понекогаш задникот, а понекогаш нозете. Но никогаш не сум размислувала за радикални решенија, изјави познатата турска актерка Селма Ергеч.

Read more...

Постојат многу заблуди и стравувања поврзани со ГМО храната, но што е вистина и дали генетски модифицираната храна навистина е опасна како што не предупредуваат некои или пак станува збор за потполна дезориентација во морето информации?!

Read more...

nikola

Еве што никако не смеете да правите на Свети Никола

Read more...

Едноставен трик со кој хулахопките нема да ве нервираат никогаш повеќе

Read more...

„Погледнете ги овие интересни слики направени од страна на Tim Flach за магазинот Економист.“

Read more...

Пред некој ден ви пишувавме за тоа што и како да правите во случај да сакате да се опуштите малку во животот, а денес ќе изнесеме некои предлози за сé што е обратно од тоа, односно како да се ’наелектризирате‘.

Read more...

Хеликоптер прави спектакуларен феномен – создава статичен електрицитет со краците на носечкиот ротор.“

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица. ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро. ...
Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Понудата на хотелот вклучува соби со клима, ТВ, безжичен интернет, 24 часовна рецепција велнес центар и ресторан. ...