Од најмалото кученце во светот, Beyonce, па се до пингвинот Принцот William, погледнете ги имињата на животните кои што ги добиле истите по славните личности.

Read more...

Бесценетите камења имаат способност конкретно да делуваат на човечкиот организам.

Read more...

Вo 2004 година две компании од Холандија, River Flowers и F.J. Zandbergen, направиле успешен експеримент и одгледале рози со боја на виножитото.

Read more...

Постојано имајте на ум дека СМС пораките треба да бидат кратки!

Read more...

Зошто во главата да му биде единствено мислата дека само треба да ви купи нешто, а потоа да седне пред телевизорот и се да си тече по рутина?

Read more...

Не е лесно без нив, но нити со нив. Значи...што да направиме?

Read more...

Љубовта кон нашите домашни е нeизмерна. Денот започнат со играње со вашиот миленик  е вистинско уживање.

Read more...

И покрај тоа што св Валентин кај нас е релативно нов празник, што се однесува до празнувањето нели, сепак и нашите луѓе се повеќе го прифаќаат и чувствуваат како свој.

Read more...

Еве неколки интересни примери коишто можете да ги направите во студените зимски денови.

Read more...

Поради недостаток на хигиена, луѓето оставаат впечаток дека немаат желба да се грижат за себе си, а со самото тоа ни за другите, додека мрзливоста и лошиот секс се знак за прекин на љубовната врска. 

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?