Постои правилен и погрешен начин да се направат дури и наједноставните нешта, вклучувајќи ставање алишта во машината за перење.

Read more...

На сите луѓе од целиот свет, понекогаш, во сонот, им се случува да почуствуваат како некој да им седи на градите и да не им дозволува да дишат.

Read more...

rodenden naslovna

Научник од Харвард открил кога се раѓаат најголем број на луѓе.

Read more...

По повеќедецениски истражувања на делфините, научниците се убедени дека делумно успеале да го дешифрираат нивниот „говор“.

Read more...

На 23 октомври 1893 гоина, во куќата на солунскиот книжар Иван хаџи Николов во Солун се собрале шестмина млади мажи за да ги состават основите на она што подоцна треба да биде симбол и знаме на борбите на Македонците за слобода.

Read more...

Постојат неколку знаци кои можат да ви откријат дека сте поинтелигентен од луѓето кои се наоѓаат во вашата околина.

Read more...

princvilijamКако што цела Британија се подготвува да го слави раѓањето на кралското бебе на Вил и Кејт, англискиот портал Мери Клер не потсетува сите на детството на Принцот кој што треба да стане татко, Вилијам...

Read more...

Во една градинка во градот Барнаулу кај Новосибирск, каде температурите многу често знаат да паднат и до 30 степени под нулата, секој ден во текот на годината децата се капат во студена вода облечени во костими за капење.

Read more...

„Сигурно повеќе од еднаш сте се насмеале додека сте помислиле како детето гледа на одредена работа околу него, посебно ако сте родител.“

Read more...

Кога и да се спомене некоја модна легенда, секогаш првото има коешто ни паѓа напамет, е Коко Шанел.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...
Единствен клуб ресторан во Скопје.
Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Барем за еден миг ќе можете да се вратите во нашето Македонско минато ...