matte

Eте, преживеавме уште еден крај на светот. Имено, 08.11.2011 беше новиот конечен датум кога ќе исчезнат нашата планета и цивилизација во огнот на злобниот астероид 2005 YU55. Bruce Willis тажно посматрал како не заобиколува убиецот од својата летачка чинија наоружана со атомски бомби.

Read more...

Веќе неколку години во тек се ископувањата на телата на монументалните статуи од Велигденските острови, во рацете на Easter Island Statue Project. Малкумина имаат некви информации околу ентеологијата на овие прекрасни огромни камени статуи, но уште помалку знаат дека тие имаат тела закопани под земјата...

Read more...

Конечно социјална мрежа и за домашните миленици т.е. кученца.

Read more...

Насловната страна на последниот број на магазинот Time предизвика голема прашина во Америка, па и во светот.

Read more...

Од најмалото кученце во светот, Beyonce, па се до пингвинот Принцот William, погледнете ги имињата на животните кои што ги добиле истите по славните личности.

Read more...

Истражувањата покажаа дека дури 8.9% од вас кои ги читате овие текстови, го правите тоа таму каде што и царот оди пеш! Дали некогаш сте се запрашале колку луѓе на светот го прават истото што и вие? Ниту пак ние! Сеедно, ете како изгледа тоа на друго место...

Read more...

Бесценетите камења имаат способност конкретно да делуваат на човечкиот организам.

Read more...

Вo 2004 година две компании од Холандија, River Flowers и F.J. Zandbergen, направиле успешен експеримент и одгледале рози со боја на виножитото.

Read more...

Постојано имајте на ум дека СМС пораките треба да бидат кратки!

Read more...

Зошто во главата да му биде единствено мислата дека само треба да ви купи нешто, а потоа да седне пред телевизорот и се да си тече по рутина?

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com