Германски државјанин од Берлин, успеал да излаже околу дваесетмина граѓани на Охрид, ’продавајќи‘ им работни визи за Германија, Австрија и Швајцарија...

Read more...

„Лоциран на само 60 километри од Berlin, оваа бивша воена база на армијата на Источна Германија е претворена во вистински тропски рај.“

Read more...

Веќе неколку години во тек се ископувањата на телата на монументалните статуи од Велигденските острови, во рацете на Easter Island Statue Project. Малкумина имаат некви информации околу ентеологијата на овие прекрасни огромни камени статуи, но уште помалку знаат дека тие имаат тела закопани под земјата...

Read more...

Ешли Кајден неодамна претрпе остри критики затоа што своето бебенце сакаше да го дои додека беше во еден ресторан.

Read more...

„Откако мега ѕвездата Amy почина медиумите почнаа да шират разни приказни за причината на нејзината смрт.“

Read more...

vljubuvanjeИдејата дека може да се вљубиме премногу бргу или прерано, доколку не се вежба контрола над сопствените емоции е тотална заблуда...

Read more...

Пиленцето на црниот какаду кое беше преставено во зоолошката градина во Прага гo привлече вниманието на посетителите со своите искубани пердуви и кукаст клун.

Read more...

kiliiДекриминализација наместо линч! Отворен ум наместо жигосани општествени ренегати!  Повеќе емоционалност и лично доживување кон појавите од секојдневието, отколку брутален рационализам. Слобода и среќа за сите, наместо лица, ’ишарани‘ со отсуство на емпатија и лична исполнетост и задоволство...

Read more...

tunelceОд светлина на крајот од тунелот, поминување на целиот живот пред очите до астрални искуства, описите на луѓето кои се нашле во близина на смртта, но ú ’побегнале‘, се добро познати во целиот свет.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро. ...
Вкусете ги нашите специјалитети, напијте се чаша две и уживајте во ресторанот КАЈ ЕФТО. ...
Гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години. ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Овде, во хотел Континентал ќе ви помогнеме да создадете свадбата на вашите соништа! ...