ban2

Ако барате креативни луѓе, денес најмногу ќе ги најдете на Инстаграм

Овој пат во фокусот ни е 17 годишната Дафне Т. од Сингапур која на својот профил на Инстаграм прави вистински ремек-дела. Таа стои зад профилот @periperipeng и зад истоимениот блог на Weebly. Ја има усовршено техниката 3D Latte Art, но на нејзиниот блог можат да се најдат и други интересни и фотогенични работи, како и рецептите за истите. Ние едноставно не можеме да им одолееме на инсталациите кои што ги прави од пена на површина од кафе, а секоја нова шолја што ќе ја претстави на Инстаграм е уште послатка од онаа претходната. Мечиња, зајченца, ежиња, маченца, верверички - ова се само дел од симпатичните животинки создадени од вештите раце на оваа млада девојка, а некои од нив погледнете во продолжение ...

That wobble though

A post shared by DAPHNE TAN (@periperipeng) on

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?