Познато е дека жените сакаат зрели мажи, а бидејќи тие созреваат побавно, не е ни чудно што многу дами се одлучуваат за доста постари партнери.

postar

Познато е дека жените сакаат зрели мажи, а бидејќи тие созреваат побавно, не е ни чудно што многу дами се одлучуваат за доста постари мажи. Експертите велат дека постојат точно 12 причини поради кои жените сакаат постари мажи.

Еве за што станува збор.

1. Не дозволуваат стравот да ги спречи во остварување на нивните цели.
2. Не прават некои работи за да ги задоволат само другите, туку и себе.
3. Свесни се за женската несовршеност, па не бараат совршенство.
4. Лесно остваруваат комуникација со партнерката.
5. Не се злопамтила.
6. Не се несигурни во врска со својот изглед.
7. Не дозволуваат никој да ги понижува или малтретира.
8. Не се плашат од предизвици.
9. На работата не гледаат како на нешто досадно што едвај чекаат да заврши.
10. Не се плашат да донесат тешки одлуки.
11. Не поставуваат нереални цели.
12. Не се импулсивни и не дозволуваат егото да управува со нив.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?