ban2

Една група научници се обиде да одговори на прашањето кој комплимент секоја жена сака најмногу да го слушне.

Според резултатот од истражувањата 60 % од жените сакаат да слушнат дека изгледаат помлади од своите години, додека 41 % сака да изгледа помладо. Дури 62% од жените користат препарати за разубавување.

Според научниците дамите на 39 години се под голем стрес поради стареењето, бидејќи се плашат од својот 40 роденден. Во истражувањето е откриено дека жените најмногу самодоверба стекнуваат во шестата деценија од животот, односно кога ќе наполнат 55 години.

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?