FaceBook  Twitter  

Фотографија на која гушкате шише со алкохол сигурно ви изгледа смешна и забавна, но внимавајте утре наутро шефот да не биде тој кој што последен ќе ви се насмее покажувајќи ви ја излезната врата.

5stvari

 

Некоја капка алкохол повеќе и сите инхибиции попуштаат!

Со сигурност ви е познат тој вид на релаксација. Но понекогаш јазикот премногу ќе се разврзе, а утрото носи срам и неволји. За да го избегнете тоа, ви наведуваме пет работи кои би требало да ги избегнувате кога ’малку ќе се напиете‘

1. Не вози кога пиеш

Овој совет сигурно веќе го имате слушнато, но повторувањето е мајка на знаењето. Не ризикувајте го својот, ниту туѓите животи!

2. Пазете се од социјалните мрежи.

Фотографија на која гушкате шише со алкохол сигурно ви изгледа смешна и забавна, но внимавајте утре наутро шефот да не биде тој кој што последен ќе ви се насмее покажувајќи ви ја излезната врата. Или нешто уште понезгодно, не сакате родителите да ви ги видат срамните фотографии на кои после шишето ја гушкате ВЦ шолјата.

5stvari1

3. Не флертувајте со странци

Не сакате наутро да се разбудите до непознат маж.

4. Оставете го бившиот

Аххх...Кому не му се случило после некоја чашка повеќе да го заврти бројот на бившиот. Дадете силен отпор на овој нагон!

5. Не одговарајте на деловни пораки

Работата може (и мора) да причека додека умот на ви се разбистри. Лапсузи и погрешно составени реченици нема да остават добар впечаток, а постои опасност и на колегата кој што ви оди на нерви му кажете сé што не ви се допаѓа кај него.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "Турист" е изграден и отворен во 1986г. како анекс на хотелот "Метропол". ...
Уникатно опремениот ОК хотел е лоциран во мирен дел на градот, на 2.8 километри од центарот на Скопје. ...
Идеално место за разговор, откритие, потрага по нови идеи, релаксација и одмор со потполна слобода и приватност. ...
"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...
Хотелот Манастир е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот. ...