Во зрелите години со овие луѓе е тешко да се оствари контакт, во односите тие често ги подложуваат своите партнери на испитување и проверка на довербата. Во блиските односи можат да се чувствуваат беспомошно и ранливо.

Read more...

Еве неколки интересни примери коишто можете да ги направите во студените зимски денови.

Read more...

Eте, преживеавме уште еден крај на светот. Имено, 08.11.2011 беше новиот конечен датум кога ќе исчезнат нашата планета и цивилизација во огнот на злобниот астероид 2005 YU55. Bruce Willis тажно посматрал како не заобиколува убиецот од својата летачка чинија наоружана со атомски бомби.

Read more...

Најпопуларната социјална мрежа во светот, со скоро една милијарда корисници е навистина феномен кој што го има сменето погледот на светот и ставот кон животот на луѓето. Сите ние го користиме, добар дел не можат дури ни да го замислат сопствениот живот без него. Затоа ние ви даваме некои интересни податоци за кои можеби не сте знаеле, a во некои од нив сигурно и ќе се препознаете самите себе.

Read more...

Точно пред 5 години, на денешен ден, најголемата македонска поп музичка ѕвезда Тоше Проески, загина во сообраќајна несреќа на автопат  во близина на Нова Градишка, во Хрватска...

Read more...

„Во светот постојано се случуваат мистерии за кои што науката има се помалку објаснувања.“

Read more...

5stvariФотографија на која гушкате шише со алкохол сигурно ви изгледа смешна и забавна, но внимавајте утре наутро шефот да не биде тој кој што последен ќе ви се насмее покажувајќи ви ја излезната врата.

Read more...

Жените во индустријата, најверојатно, се малтретирани од страна соработниците, шефовите и клиентите и тоа на неделна основа

Read more...

alt

Какво дејство имаат психоделичните супстанци врз мозокот и развојот на човекот и неговата еволуција уште од праисторијата? Овој документарен филм наречен “The Stoned Ages” нi дава факти разгледани од многу временски периоди и од различни агли ја разјаснува вистината за користењето на ваквиот вид „дроги“...

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Само 6 км од Маврово ски-центарот овој хотел е сместен во националниот парк, со поглед на Мавровско Езеро. ...
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...
Барем за еден миг ќе можете да се вратите во нашето Македонско минато ...
Во строгиот центар на Битола, на Широк Сокак, недалеку од вообичаената градска врева... ...
Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата