ban2

Се запознале во сабота навечер во мрачен агол во дискотеката и ги размениле броевите од телефонот. Во понеделникот тој ú се јавил и неформално ја повикал на кафенце за во вторник во 8 часот. Ја спуштаат слушалката...

Read more...

’Сцената‘ ги трга заштитите, ги разбива програмите, дистрибуира сé за што ќе им се каже дека е забрането и по пат добро се забавува. Наоружани со висок IQ, идеали и вишок на време, тие се непобедливи веќе со десетлетија....

Read more...

Можеби сте го виделе овој пост некаде или некој сличен на него, бидејќи сепак се работи за „вилаетите“ каде што отседнуваат газињата на најпознатите спортисти во светот, oд оној на Михаел Шумахер и Тигер Вудс, па се до Курникова и сестрите Вилиамс.

Read more...

А што да се прави кога убавината во денешно време многу ретко (да не речеме никогаш) не доаѓа одвнатре!

Read more...

Огромни цветни полиња кои не можат да бидат опфатени со поглед се шират во близина на калифорнискиот град Carlsbad.

Read more...

Ако некогаш сте се запрашале зошто Hollywood-ските филмови се сé повеќе блесави, еве ви едно објаснување до кое што дојдовме ние.

Read more...

Тетоважите веќе некое време не се табу – сите се тетовираат: од професори, лекари, музичари и скинхедси до спортисти и естрадни ѕвезди!

Read more...

Згодната работа со игричките е тоа што можат да го направат она што алкохолот, дрогите и жените не можат – да ве спаси од кутриот живот и тоа да им го понудите и на другите...

Read more...

Времето за струмичкиот карневал дојде, но некако, по Вевчанскиот и овој мерак не можеме на раад да си го истераме, а да не замешат прсти оние најглупавите. (Така велам бидејќи според статистичките истражувања во некои земји, во кои што влегува и нашата, најлошите студенти стануваат политичари!)

Read more...

Руските научници велат дека московските кучиња скитници, имаат станато многу попаметни.....

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?