fetichitiИ додека во јавност, повеќето луѓе се обидуваат да се покажат како ’невини срнички‘, многу од истите тие во своите четири ѕида се претвораат во сексуални демони, со некои поприлично бизарни фиксации!

Read more...

najbikiniБонд девојки, филмски и модни икони, пин ап девојки – кога се во прашање костимите за капење, навистина ги има во изобилство. 

Read more...

komplimentzenСпоред истражувањето на оваа тема, спроведено во Велика Британија на околу 1 000 испитани жени и девојки, одговорот кај мнозинството бил идентичен – нозете!

Read more...

kenijaskokКратко видео направено за средношколците од Кенија и нивните неверојатни вештини при скок во висина ги пленија кориниците на You Tube.

Read more...

Музиката делува на човекот и стимулира хемиски реакции исто како добрата храна и сексот.

Read more...

Сите ние по малку забораваме на нашето тело за време на овие студени месеци (секој чест за исклучоците), но сега веќе е крајно време да започнеме сериозно да се припремаме за летото!

Read more...

Голем предизвик, но и умешност за секој кој ја сака и доживува на поинаков начин фотографијата.

Read more...

Преубавата Адриана Лима е една од причините зошто животот е убав...

Read more...

Хесус Мануел Асевес и Мексиканец кој боледува од хипертрикоза, односно пореметување поради кое постојано му растат влакна на лицето.

Read more...

Девојката која што се прослави после појавувањето на насловната страна на магазинот Sports Illustrated Swimsuit Issue, од тој момент таа и нејзиното тело секојдневно го пленат вниманието на јавноста...

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

ВЕРУВАЈТЕ вашите вкусови ќе бидат задоволени.
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...
Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. ...