Оваа феноменална фотографија е дело на научникот Октавио Абурто, и е направена во Националниот парк „Кабо Пулмо“ во Калифорнија.

Read more...

Одењето по работ на кулата CN, е најекстремната активност во Торонто.

Read more...

Типот ја среќава бившата девојка на улица:
„Знаеш, вчера бев со една друга жена, ама сепак без престан мислев на тебе.“
„Значи ли тоа дека ти недостасувам?“
„Ма не, ми помага да не свршам пребрзо!“

Илон Маск, основачот и извршниот директор на приватната вселенска компанија Спејс Џ, има план во блиска иднина да ја насели црвената планета.

Read more...

Ќе ви претставиме едно малку познато место за летување на нашиве простори, кое откако ќе го видите ќе ви стане јасно зошто богатите од целиот свет го користат како идеална локација за бегство од секојдневието.

Read more...

Прекрасно егзотично одморалиште на островите Фиџи е идеално место за одмор, ама баш за секој...

Read more...

Податок за кој до сега не сме знаеле - вториот човек на градот на светлината Paris, е ни помалку ни повеќе туку Македонец, дете на емигранти од нашата држава...

Read more...

Вирусот на таканаречената болест – Западнонилска треска – ја зеде и третата жртва од Македонија...

Read more...

Велешани велат дека пита без пастрма не е пастрмајлија, додека Штипјани пак, се прилично сигурни во нивното убедување дека нивната пастрмајлија е највуксна.

Read more...

Според американскиот магазин National Enquirer, Angelina Jolie одамна боледеува од Хепатитис Ц и нејзе и е потребна трансплатиација на јетрата.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?