boskoНашиот Бошко (или Борче, како сакате), надвор од границите на Македонија попознат и како Лестер Бо Мекелеб, е дечкото кој на два пати го победува нашиот ’најлут‘ ривал, грција...

Read more...

Браќата Радоља и Микоња Благојевиќ ќе одржат нов натпревар во излежување, а најиздржливата „недвижнина“ ќе биде наградена со 200 евра.

Read more...

Според еден документ кој неодамна беше објавен на сајтот на ЦИА, а кој ја содржи фонетската анализа на јазикот на кој што зборувал другарот Тито, тој всушност не бил Југословен.

Read more...

bridesСо толку многу работи и детали за организирање на Големиот ден, лесно е некои ’ситници‘ да ви избегаат од мрежата на планот за реализација...

Read more...

bezgakiВо светот на шоубизнисот најважно е да се привлече внимание. Незабележеноста се смета за најголем грев. А како би добиле медиумски простор, пејачките ја применуваат паролата „направи сé“, која во последно време има преминато во „соблечи сé “!

Read more...

bokericiПовеќето жени сакаат боксерици на своите мажи, по можност со тесни ногавици.

Read more...

sexideiАко е за верување на најновото истражување, повеќето луѓе идеите за секс ги пронаоѓаат кај порнографските видео содржини, но и во еротските книги.

Read more...

Додека колони од луѓе се слеваат кон околните мориња или пак на некои други слични водени површини, и сите само со една мисија во глава – како нешто да се „ќари“ – Stipka.com.mk сака да ви (по)каже дека постојат и други активности со кои можете да се занимавате во текот на летото...

Read more...

Бидејќи знаеме дека не ви е лесно да изберете машки парфем (мажите докажано имаат послаб осет за мирис) за себе, или пак доколку сакате тоа да го направите за вашиот сакан и близок, никогаш не е лесно, нели?

Read more...

prirubaviВо светот на популарната глума постојат сурови правила за добар надворешен изглед, посебно кај актерките, па затоа многумина од нив ’естетски се надградуваат‘ во најразлични операциони сали. Но меѓу нив постојат и такви кои мајката природа не само што ги има надарено со талент за глума, туку и со гени од кои зрачи природна убавина, бујно деколте, извајано тело.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

ВЕРУВАЈТЕ вашите вкусови ќе бидат задоволени.
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...
На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...
Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. ...