ban2

legalizeserbiaДеновиве во соседна Србија на големо се дебатира околу легализацијата на марихуаната за медицински потреби. Се повеќе луѓе се приклучуваат на лоби групите кои се за декриминализација на ова растение, кои според моменталните закони се третира како забранета дрога.

Read more...

volkoootСо чаша шампањско во едната рака и јастог во другата, Лео Ди Каприо си уживка во луксузната јахта во филмскиот хит „Волкот од Волстрит“ и праќа порака дека и ’не е толку лошо‘ да се работи на берзата.

Read more...

kvizoveСекој што барем од време на време го вклучува телевизорот на некој од нашите ТВ канали, не може а да не ’налета‘ на некаков си квиз...

Read more...

vinskacasaПреку неколку строго контролирани експерименти, науката ни открива дека начинот на кој што ја држите вашата чашка со пиење говори многу за вас.

Read more...

mizerija6Една од повеќето работи кои што нам веќе подолго време ни се јасни како ден, но кои што постојано го ставаме под тепих за да не гледаме колку се навистина грди, го најде својот ’пат‘ до очите на светот!

Read more...

cudesnazemjaМакедонија е навистина чудесна земја, барем како ретко која друга во нашето опкружување, соседство, Европа...

Read more...

Глобалното затоплување кое започна со индустриската ера и зрачењето на CO2 во атмосферата наскоро ќе почне да ја наплаќа својата цена.

Read more...

murphiesДоколку мислите дека сте смислиле нешто интересно и ново, знајте дека некој веќе се сетил на истото!

Read more...

maskostРодова поделба не постои! Постои успешна фикција со последици кои се чисти физички факти. Не постои маж, постои само разголена мажественост!

Read more...

Според еден биолог од Хардвард кој ги анализирал гените на народите, Србите се најстар народ и потекнуваат од синот на Ное, а Балканот е прадом на сите Словени, па дури и на оние кои заминале во Индија, па потоа ги нарекле ариевци.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?