FaceBook  Twitter  

Истражување потврди какви гради најмногу сакаат мажите.

brest1

Студијата беше спроведена на 267 волонтери од Бразил, Чешка, Камерун и Намибија кои откриле дека кај мажите најпосакуваните се цврсти гради, и дека мажите не сакаат „надвиснати обликот на градите.” Се покажа дека средината големина на градите се најдобри. „Женските гради се единствени меѓу приматите, бидејќи тие се развиваат за време на пубертетот и остануваат трајно и во текот на зрелоста. Спротивно на тоа, кај нечовечки примати женските гради растат за време на бременост и доење “, објаснува авторот на студијата Јан Хавличек.

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

BEST WESTERN Hotel Turist e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели BEST WESTERN. ...
Хотелот располага со два ресторани, бесплатен интернет и рецепција која работи 24 часа. ...
Повелете бидете наши гости и поминете незаборавни моменти.
Фрути ди Маре, не ви нуди само храна, туку и начин на живеење…
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...