Новата прва дама на Америка, Маленија Трамп се уште е во центарот на вниманието како во светските медиуми, така и во регионалните.

Некои од нив особено се заинтересирани за нејзиниот изглед, а во тој правец е и текстот на кој случајно налетавме на порталот Estetica.hr во кој пластичниот хирург Младен Дудуковиќ зборува отворено за нејзините пластични операции. Имено, откако овој познат хрватски пластичен хирург ги погледнал „before and after“ фотографиите на оваа девојка, и прочитал голем број текстови во кои се споменува нејзините наводни интервенции, како и оние, во кои таа тврди дека нема направено никакви корекции, дошол до следниот заклучок. Од негова професионална страна како што пишува тој по споредбата со нејзините фотографии од адолесцентните денови и сегашниот изглед, дефинитивно е сигурен дека таа пластично-хируршки не е невина, како што самата милува да се прикажува во нејзините бројни интервјуа.

Не престанува бојкотот против Mеланија – уште еден познат дизајнер реши да не је облекува >>

„Готово сум сигурен дека го оперирала носот кој го има малку скратено и ушите и со тоа добила на егзотика на целото лице, најверојатно направила и горна блефаропластика со латерална контопексија (подигање на надворешниот дел во пределот на очите) со што има добиено мачкин поглед. Исто така можам да се кладам дека и се зголемени градите со импланти и во тоа се крие тајната на нејзиното занесно деколте, а сигурен сум и во третманите со ботокс бидејќи не гледам друг начин за тој свеж изглед во 47 година од животот“ вели овој доктор. Тој додава и дека тоа „веројатно“ или „можеби“ не е ни важно туку дека е важно дека станува збор за убава жена која со потенцијалните естетски корекции совршено ги вклопила во својата природна убавина и затоа и со 47 години едноставно изгледа феноменално.

Мишел Oбама vs Mеланија Tрамп – која има подобар стил >>

Но, Дудаковиќ вели дека тоа е нејзино право и дека не е мора да ја споделува со јавноста својата естетска тајна, иако е прва дама на најважната држава на светот.

Што мислите вие?

Дали Меланија навистина има направено пластични операции или како што самата вели, нема направено ниту една естетска интервенција?

Голем скандал со Иванка Трамп која се дрзна да ги ураде најпопуларните сандали за оваа година >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?