FaceBook  Twitter  

Ако му верувате на Пауло Коељо тогаш идеалниот сексуален однос трае 11 минути, додека кога станува збор за просек, според научниците од земјата во која сите пијат чај (Велика Британија) тоа се само пет минути!

Психологот др. Брендот Зич од британскиот универзитет вели дека сексот без предигра трае помеѓу пет и шест минути. „Во нашето истражување учествуваа 500 парови, кои за време од четири недели го мереа времето на сексуалниот чин. Можеби звучи бизарно, но учесниците навистина користеа штоперици, од пенетрација до ејакулација“, истакнува угледниот британски психолог. Сепак, времето нема никаква врска со квалитетот на односот, па така и Зич истакнува дека нема причина за загриженост, туку дека за време на сексот треба што повеќе да се опуштиме и колку можеме помалку да размислуваме на други работи.

 

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Националниот ресторан "МАКЕДОНСКА КУЌА" е најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. ...
Хотел РУССИА е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири ѕвезди. ...
Фрути ди Маре, не ви нуди само храна, туку и начин на живеење…
Хотел Белви**** дел од Metropol Lake Resort
"TЦЦ Плаза" е повеќенаменска зграда на четири ката, лоцирана во центарот на Скопје. ...