FaceBook  Twitter  

 

По се изгледа дека ова се најважните фактори во одлуката на посилниот пол

Научните истражувања се почесто се занимаваат и со изгледот, односно со податоците колку тој всушност им е важен на луѓето. Една голема анкета на страницата за запознавање Match.com која има десетици илјади членови докажа дека мажите се женат со девојки кои ги имаат следниве карактеристики:

Кои ги почитуваат (98 отсто)
На кои им веруваат (97 отсто)
Кои знаат да ги ислушаат (95 отсто)
Кои се духовити (91 отсто)
Кои добро заработуваат (90 отсто)
Кои се убави и згодни (89 отсто)
Кои се паметни (87 отсто)
Кои се образовани (86 отсто)

Па, се надеваме дека сите ќе се пронајдете во некоја од овие групи. :)

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
Сместен во пазувите на На­цио­нал­ни­от Парк Пелистер, хотелот Шум­ски Фенери, се наоѓа на 900м над­мор­ска височина. ...
Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Хотел прекрасно поставен на брегот на Охридското Езеро и неговиот истек во реката Црни Дрим. ...
Хотел со 4 ѕвезди во Струга, долж Охридското Езеро.