Истражување потврди какви гради најмногу сакаат мажите.

Read more...

Кои претставници на посилниот пол се најпосакувани ...

Read more...

Храната која што ја јадете може да влијае на мирисот со кој вашето тело се обидува да го привлече спротивниот пол, открија научниците.

Read more...

Новата прва дама на Америка, Маленија Трамп се уште е во центарот на вниманието како во светските медиуми, така и во регионалните.

Read more...

Минатата недела „Movember Macedonia“ го собра сите “мустактивисти“ од Македонија на забава во Капитол Мол каде ја имаа можноста да си ги “покажат” мустаќите, да донираат и да бидат информирани за предизвиците врз здравјето со кои се соочуваат мажите, но и да бидат дел од Моемврискиот базар на производи за мажи од спонзорот Biotherm Homme.

Read more...

Понекогаш и на најискусните фраери им се случува да погрешат во проценката на расположението кај спротивниот пол .

Read more...

Ако му верувате на Пауло Коељо тогаш идеалниот сексуален однос трае 11 минути, додека кога станува збор за просек, според научниците од земјата во која сите пијат чај (Велика Британија) тоа се само пет минути!

Read more...

При крајот на 18 век едно лондонско семејство се најде сред чудо кога најмалото дете одненадеж доби напад на незапирливо смеење.

Read more...

По се изгледа дека ова се најважните фактори во одлуката на посилниот пол

Read more...

Во август 2012, нешто пред 65. Ден на независноста на Индија, еден од најтиражните магазини во земјата - „Аутлук Индија“ - објави резултати од големо истражување кое што го спровеле меѓу читателите.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...
Сместен во пазувите на На­цио­нал­ни­от Парк Пелистер, хотелот Шум­ски Фенери, се наоѓа на 900м над­мор­ска височина. ...
Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Хотел прекрасно поставен на брегот на Охридското Езеро и неговиот истек во реката Црни Дрим. ...
Хотел со 4 ѕвезди во Струга, долж Охридското Езеро.