FaceBook  Twitter  

Гледајќи телевизија пред некој ден во ноќните часови, се појави реклама со прашањето „Дали ќе ги надживетее вашите пари?“

 

Срцето веднаш почна да ми чука забрзано. Секако дека плаќам придонеси преку фирмата каде што работам за пензиско, но главно само затоа што возрасните отсекогаш велат дека така треба (а бидејќи сум во 30-тите, би требало да сум една од нив сега) – а не затоа што разбирам каде одат моите пари или што се случува кога тие ќе стигнат таму. Што се однесува до други инвестиции, дали и тие се бројат?

Претпоставувам дека многу жени се како мене: совршено способни да се справат со сложноста на штедење и инвестирање, но можеби не поттикнати доволно и да го прават тоа. Можеби длабоко во себе самите сме исплашени или несигурни – во една  анкета од страна на Велс Фарго во 2013 година 41% од најбогатите жени рекле дека „воопшто не биле“ уверени во донесување одлуки за инвестирање – или, можеби, тоа е само затоа што не сме во можност да најдеме време.

Како и да е, сега е вашата шанса да го дознаете што се случува со парите. А јас сакам да ви помогнам. па затоа ајде да отвориме дискусија во коментарите под овој текст. Прашајте што сакате да знаете за парите. Сигурно ќе се најде некој што ќе знае да одговори на тоа прашање.

Потоа поставете ги и вашите други прашања во врска со штедење, инвестирање и пензија. Прашајте не во „коментарите“, а ние ќе се обидеме што поскоро да ги дознаеме одговорите и ќе ги споделиме со вас.

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...
Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Најдобар Spa Resort за регионот Балкан на World Spa & Wellness Awards 2014 во Лондон.
Ексклузивен ресторан и винотека, единствени по својот изглед и понуда. ...
Хотел "Флеманго" е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири везди. ...