Овие мафини се извонредно вкусни и здрави и можат да се најдат на вашето мени дури и ако сте на диета. Секако, со нив ќе ги израдувате домашните или гостите во секое време.

Read more...


Aвокадото е многу здраво, но за жал многу луѓе го избегнуваат бидејќи едноставно не знаат во какви комбинации да го консумираат.

Read more...

Сланутокот е богат со витамини и минерали, железо и калциум, има диуретички својства и ја подобрува работата на слезинката. Можете да го најдете во секоја продавница за здрава и храна.

Read more...

Наместо да ги купувате енергетските плочки кои можат да бидат скапи, а притоа и да содржат нездрави состојки кои можат да ви ја нарушат здравата диета, можете да си ги направите сами и секогаш кога ќе посакате да си имате при рака!

Read more...

Семето од чиа претставува одличен извор на протеини, омега 3 масни киселини и антиоксиданси, а исто така е богато и со витамин Ц и влакна.

Read more...

Зелениот чај го стимулира нервниот систем и го забрзува согорувањето на маснотиите и на тој начин помага да ја истенчите половината и да го изгубите вишокот килограми.

Read more...

Ова е лесен и брз рецепт кој нема да ви одземе многу време, а ќе добиете одличен, здрав и вкусен десерт, кој нема да и наштети на вашата линија. 

Read more...

Внимавате на исхраната, а сакате да се почестите со вкусно парче пица? Еве го решението за вас – оваа вкусна пица од тортиља има само 270 калории и можете да си ја дозволите дури и да сте на диета ...

Read more...

Мафините со тиквички се одлична ужина или вечера, а исто така и пријатно изненадување за вашите гости.

Read more...

Овие енергетски плочки ќе ви се најдат кога во текот на денот ќе почувствувате желба за благо ил пад на енергијата.

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?