Ве изненадија пријателите со ненајавена посета? Без грижа, постои нешто што можете да го направите за само 5 минути, а вкусно е како вистински специјалитет.

Read more...

Колку пати ви се има случено да сакате да направите некое пециво или десерт, но немате прашок за пециво? Но, не откажувајте се од намерата. Еве еден трик со кој можете да се послужете во такви ситуации.

Read more...

Ова е одлична рецепта за сите што немаат многу време за подготовка на десерти, а од друга страна со задоволство би каснале нешто благичко.

Read more...

Погледнете го овој рецепт за лудо тесто, односно тесто кое можете да го користите неколку дена.

Read more...

Може да се сервира како прилог, но печениот компир е доволно вкусен што може да се послужи и како главно јадење.

Read more...

Бозата е стар традиционален пијалок кој со текот на времето скоро и да е заборавен.

Read more...

Зборот торта сите го поврзуваме со чоколадо, благ крем, кори полни со ореви или бадеми, бел шлаг и т.н.

Read more...

Единственото нешто што може да биде повкусно од палачинките е.. па секако, бела торта од палачинки!

Read more...

Грејаната ракија или вино со додатоци на цимет, каранфилче и сл. се типични пијалоци кои не загреваат и расположуваат зимно време.

Read more...

Ова слатко задоволство ќе ви го разубави денот без разлика дали ќе одлучите да го јадете наутро како појадок, или во текот на денот како десерт или ужина.

Read more...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?