Ова смути буквално е здравје во само една чаша.

 1 smuti

Ова смути буквално е здравје во само една чаша. Покрај тоа што ќе ве освежи и ќе ви ја надополни енергијата, може да биде одлична замена за вашиот оброк! Се прави лесно, брзо и нема да ве чини многу, а ќе ви помогне да го зајакнете вашиот имунитет.

За негова подготовка потребно ви е:

- 1 јаболко

- 1 банана

- 2 децилитри млеко

- 1 децилитар јогурт

- една лажичка мед

Измешајте ги овие состојки во блендер и веќе го имате подготвено вашиот утрински оброк. Доколку пак на сето ова додадете и овесни снегулки, тогаш вашиот организам ќе ви биде многу благодарен!

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?